moto-portal.mobi
Ceny paliw

5.69zł

5.44zł

5.37zł

2.28zł
Promocja
Amortyzatory Kayaba

News

Światła! Kamera! Akcja!

Chevrolet [tagi]

2011-05-11 15:55

269250.jpg
Młody amerykański filmowiec, William Kirkley i firma Chevrolet połączyli siły w celu przygotowania reportażu na temat życia osieroconych i porzuconych dzieci w całej Europie oraz po to, aby pokazać jak ważna w życiu jest indywidualna zdolność do przemieszczania się. To sposób na wsparcie rodzin z SOS Wiosek Dziecięcych, pomoc rodzinom w potrzebie oraz realizację projektów edukacyjnych.

32-letni Kirkley z Południowej Kalifornii w tym roku zwyciężył w konkursie MOFILM Barcelona i otrzymał za zadanie zrealizowanie filmu dokumentalnego o SOS Wioskach Dziecięcych i ich partnerstwie z firmą Chevrolet. Począwszy od 14 maja Kirkley uda się do Wiosek Dziecięcych SOS we Francji, Szwajcarii, Włoszech i Czechach i tam też zamieszka.

?Wspaniałe filmy, filmy krótkometrażowe, czasem nawet dobrze wykonane reklamy przenoszą mnie w inne miejsce, gdzieś, gdzie mogę wczuć się w sytuację innych ludzi i doświadczyć ich marzeń? ? powiedział Kirkley.

Tegoroczny konkurs MOFILM Barcelona

Na początku 2011 roku Chevrolet podjął współpracę ze światową społecznością filmowców MOFILM w celu zorganizowania globalnego konkursu na nagranie wideo o utytułowanym modelu z napędem elektrycznym ? Chevrolecie Volt. Zwrócono się do filmowców z prośbą o wykonanie krótkometrażowych filmów i o uchwycenie w nich pasji i praktyczności marki Chevrolet i modelu Volt. Instrukcje dotyczące konkursu zostały pobrane 2 500 razy, a rezultatem były 43 zgłoszenia filmowców z 15 krajów.

Podczas festiwalu filmowego 3GSM Mobile World Congress Barcelona w lutym 2011 roku przyznano nagrody pięciu najlepszym uczestnikom. Nagroda grand prix dla Kirkley'a za film "Rediscover the Road" obejmowała 5 000 dolarów w gotówce, podróż do Barcelony i zlecenie wykonania filmu dla Chevroleta. Filmy zdobywców drugiego, trzeciego, czwartego i piątego miejsca równie z można obejrzeć na stronie MOFILM.

Do konkursu MOFILM Barcelona organizowanego przez Chevroleta doprowadziła reżysera determinacja, z jaką podążał drogą reżyserii filmów reklamowych. Aby nakręcić swoje dzieło, nagrodzone potem przez MOFILM Barcelona, Kirkley wypożyczył nawet na dwa dni Chevroleta Volt. ?Volt jest inspirujący nie tylko przez swoją elegancję i efektywność, ale także przez absolutną praktyczność. To niesamowite jak wiele elementów sprzętu filmowego i rekwizytów można pomieścić w tylnej części ze złożonymi fotelami. A system stereo był świetny do odtworzenia naszej ścieżki dźwiękowej?.

?Te konkursy filmowe są kapitalne. Jeszcze kilka lat temu proces budowania kariery reżysera przypominał coś na wzór tajemnicy człowieka za kurtyną z Czarnoksiężnika z krainy Oz? powiedział Kirkley. ?To rewolucyjne jak MOFILM podniósł dla nas tę zasłonę, abyśmy mogli realizować swoją sztukę i aby naszą pracę mogły dostrzec wielkie marki takie jak Chevrolet?.


Źródło: Chevrolet

skomentuj wydarzenie

Komentarze
Ten wątek nie był jeszcze komentowany - skomentuj wydarzenie
Reklama
Najpopularniejsze filmy
© 2011 Moto-portal.pl | Informacja o cookies
no