moto-portal.mobi
Ceny paliw

5.69zł

5.44zł

5.37zł

2.28zł
Promocja
Amortyzatory Kayaba

News

Podwójne zwycięstwo nowy Cruze w Brazylii!

Chevrolet [tagi]

2011-03-21 00:00

CUR_Cruze_Bueno.jpg
CUR_11_Race1.jpg
CUR_11_Menupod.jpg
To był triumfalny początek sezonu dla nowego modelu Cruze 1.6 turbo ? od niebieskich kombinezonów aż zaroiło się na podium w Kurytybie: Robert Huff odniósł zwycięstwo w 1-szej rundzie przed Mullerem i miejscowym bożyszczem Cacá Bueno, Alain Menu (szósty w 1. rundzie) zwyciężył w 2. rundzie, natomiast Muller, Huff i Bueno zajęli odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce. Lepszego scenariusza załoga Chevroleta nie mogła nawet sobie wymarzyć ? w Brazylii zgromadziła kolekcję pucharów oraz punktów.

Pierwszy wyścig sezonu WTCC przebiegł bez większych niespodzianek: Huff, Muller i Bueno doskonale wykorzystali swoje trzy czołowe pozycje, prowadząc od samego startu aż do mety, natomiast Menu poprawił swoją lokatę o kilka miejsc, aby dojechać na metę jako szósty.

W sobotę wieczorem, po kwalifikacjach, Szwajcarowi Menu dopisało szczęście, gdy okazało się, że po karze nałożonej na jednego z kierowców Seata przesunął się do pierwszej dziesiątki, dzięki czemu wystartował z pole position w rundzie 2. Pomimo, że nie mógł wykorzystać sprzyjającej pozycji na starcie, po wspaniałej jeździe i niezwykle pasjonujących pojedynkach z Tarquinim i Coronelem zdołał wywalczyć zasłużone zwycięstwo, natomiast Muller, Huff i Bueno ukończyli wyścig tuż przed Coronelem.

Dzięki tym wynikom nowe modele Cruze 1.6 turbo zdominowały zawody WTCC, a załoga Chevroleta w najlepszym stylu potwierdziła swój status dwukrotnego zwycięzcy World Champion.

WYPOWIEDZI:Robert Huff (1 / 4 miejsce na mecie): ?To był cudowny weekend dla całego zespołu i jestem bardzo szczęśliwy, że wyjeżdżam z Brazylii z tytułem lidera zawodów w kieszeni! W pierwszej rundzie nic nadzwyczajnego się nie działo i ukończyliśmy ją na takich samych pozycjach, na jakich do niej się zakwalifikowaliśmy. Natomiast podczas drugiej rundy trzeba było bardzo uważać ? wszyscy jechaliśmy bardzo blisko. Gdy byłem przed Coronelem, mój silnik nieco ?zakaszlał?, wtedy Yvan wyprzedził mnie i przy kolejnych dwóch szykanach stoczyliśmy niezłą bitwę, ale wszystko skończyło się dobrze i możemy być bardzo szczęśliwi dzięki tak znakomitym wynikom.?

Alain Menu (6 / 1 miejsce na mecie): ?Bez wątpienia o wiele lepszy dzień od wczorajszego! Bardzo ucieszyły mnie pozytywne konsekwencje ukarania Bartha, ale uważam, że była to rekompensata za zeszłoroczną pechową serię. W pierwszym wyścigu udało mi się poprawić o kilka miejsc i znalazłem się za Coronelem i Poulsenem z BMW, którzy jechali ostro. Nie chciałem pchać się do przodu, aby za dużo nie ryzykować przed drugą rundą. W rundzie 2. Miałem kiepski start i w konsekwencji musiałem sporo powalczyć o wysunięcie się na prowadzenie. Stosunkowo łatwo przyszło mi wyprzedzić Tarquiniego, ale z Coronelem było o wiele trudniej. Zdawałem sobie sprawę z tego, że jedynym nadającym się do tego miejscem był końcowy odcinek prostej, na której on był wprawdzie tak samo szybki jak ja, ale mogłem zacząć wyhamowywać nieco później, dzięki czemu nie zmarnowałem okazji, gdy tylko Tarquini zostawił mi trochę miejsca.?

Yvan Muller (2 / 3 miejsce na mecie): ?Dwa miejsca na podium na otwarcie to jest bardzo dobry wynik. Nie udało mi się zwyciężyć i nie prowadzę w klasyfikacji, ale jestem bardzo zadowolony, gdy widzę, jak auta znakomicie się spisują. Stoczyłem bardzo dobra i równą fair walkę z Robertem w drugiej rundzie, co obydwu nam się podobało. Teraz musimy kontynuować prace i przekonać się, jak zachowa się Cruze przy wyższych temperaturach powietrza i z większym obciążeniem.?

Cacá Bueno (3 / 5 miejsce na mecie): ?To był bardzo przyjemny weekend i naprawdę doskonała okazja, aby zdobywać doświadczenie jako członek takiego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z moich wyników ? nieco lepszych, niż oczekiwałem. Podczas pierwszego wyścigu nie było trudno utrzymać trzecie miejsce, a ukończenie go na podium przed tłumem rodaków było niezwykle miłą nagrodą. W rundzie 2 robiłem wszystko, co mogłem, aby jechać razem z innymi Chevroletami i aby je osłaniać. Teraz mam nadzieję, że będę miał wkrótce możliwość pojawić się ponownie na zawodach WTCC.?

Eric N?ve: ?Co za miły początek sezonu! Jesteśmy wszyscy naprawdę dumni z osiągnięć całego zespołu ? kierowców, a zwłaszcza mechaników, którzy zimą wykonali ogromną pracę, abyśmy mogli tu przeżyć tak znakomity weekend. Było mi również bardzo miło, widzieć w Kurytybie tylu kibiców. Myślę, że pomysł, żeby w Brazylii rozgrywać wyścigi samochodów Stock-car series razem z wyścigami WTCC jest doprawdy znakomity.?

KURYTYBA, WYNIKI 1. RUNDY

1. R Huff Chevrolet Cruze 14 okrążeń w czasie 29m29s4812. Y Muller Chevrolet Cruze + 0s8733. C Bueno Chevrolet Cruze + 3s9244. T Coronel BMW 320 TC + 12s7145. K Poulsen BMW 320 TC + 13s0046. A Menu Chevrolet Cruze + 13s042

KURYTYBA, WYNIKI 2. RUNDY

1. A Menu Chevrolet Cruze 14 okrążeń w czasie 19m38s4282. T Coronel BMW 320 TC + 0s2653. Y Muller Chevrolet Cruze + 0s9174. R Huff Chevrolet Cruze + 1s321 5. C Bueno Chevrolet Cruze + 2s409

MIEJSCA KIEROWCÓW PO 2 Z 24 WYŚCIGÓW

1. Huff (Chevrolet), 37 punktów; 2. Menu (Chevrolet) i Muller (Chevrolet), 33; 4. T Coronel (BMW), 30 ; 5. Bueno (Chevrolet), 25KLASYFIKACJA PRODUCENTÓW AUT PO 2 Z 24 WYŚCIGÓW

1. Chevrolet, 83 punktów; 2. BMW, 53; 3. SEAT, 40; 4. Volvo, 12.NASTĘPNE ZAWODY: Zolder w Belgii w dniach 23-24 kwietnia 2011 r.


Źródło: Chevrolet

skomentuj wydarzenie

Komentarze
Ten wątek nie był jeszcze komentowany - skomentuj wydarzenie
Reklama
Najpopularniejsze filmy
© 2011 Moto-portal.pl | Informacja o cookies
no