moto-portal.mobi
Ceny paliw

5.69zł

5.44zł

5.37zł

2.28zł
Promocja
Alkomat Alcoscan

126.03zł
News

GM zainwestuje 2 miliardy dolarów w amerykańskie zakłady

Chevrolet [tagi]

2011-05-10 10:47

271004.jpg
TOLEDO, Ohio  we wtorek spółka General Motors Co. ogłosiła, że zainwestuje około 2 miliardy dolarów w amerykańskie zakłady produkujące samochody i podzespoły oraz utworzy lub ochroni w ten sposób ponad 4 000 miejsc pracy w 17 zakładach w ośmiu stanach.

Robimy to, ponieważ wierzymy w gospodarkę oraz w popyt na nasze samochody? powiedział prezes i dyrektor generalny GM Dan Akerson podczas pobytu w 54-letnim zakładzie w Toledo, produkującym skrzynie biegów. ?Jest to nowa, dodatkowa inwestycja do 3,4 miliardów dolarów i ponad 9 000 miejsc pracy, które spółka GM stworzyła lub utrzymała od połowy 2009 roku

Zwracając się do gubernatora Ohio  Johna Kasicha, przedstawicielki Izby Reprezentantów ? Marcy Kaptur i burmistrza Toledo  Michaela Bella, Akerson oświadczył, że w celu utrzymania około 250 miejsc pracy, GM zainwestuje 204 miliony dolarów w najnowszej generacji, zaawansowane ośmiostopniowe automatyczne skrzynie biegów, przeznaczone do samochodów, które będą oferowały klientom większą oszczędność paliwa i doskonałe osiągi.

Wielkość sprzedaży GM w Stanach Zjednoczonych przez pierwsze cztery miesiące tego roku wzrosła o 24,8% w stosunku do 2010 roku, a w zeszłym tygodniu spółka poinformowała o swoim piątym z kolei dochodowym kwartale od momentu reorganizacji przeprowadzonej w lipcu 2009 roku.

?Celem United Auto Workers (UAW) było przywrócenie do pracy wszystkich zwolnionych pracowników i ponowne zatrudnianie przez spółkę?, powiedział Joe Ashton, wiceprezes UAW, departament ds. GM. ?Podjęte decyzje pozwolą stworzyć i utrzymać tysiące miejsc pracy oraz przywrócą w GM pełne zatrudnienie pracowników produkcyjnych?.

Pierwsza z nowych inwestycji ? 131 milionów dolarów i około 250 dodatkowych miejsc pracy w Bowling Green w Kentucky została ogłoszona w zeszłym tygodniu. Udoskonalenie zakładu i instalacja nowych urządzeń do produkcji następnej generacji Chevroleta Corvette rozpocznie się wkrótce, a aktualny model Corvette będzie montowany przez co najmniej dwa następne lata modelowe.

Przez następnych kilka miesięcy GM będzie ogłaszać poszczególne inwestycje w zależności od powodzenia państwowych i lokalnych inicjatyw. Według organizacji nonprofit Center for Automotive Research, długofalowym efektem planowanych inwestycji może być dodatkowe 2,9 mld dolarów Produktu Krajowego Brutto USA i utworzenie lub utrzymanie ponad 28 000 miejsc pracy.

?Jeżeli sytuacja na rynku nadal będzie się poprawiać, to jesteśmy przekonani, że GM zatrudni nowych pracowników, aby odpowiedzieć na silne zapotrzebowanie na wytwarzane przez naszych członków UAW produkty? powiedział Ashton. ?Jestem dumny z ciężkiej pracy naszych członków w celu zapewnienia sukcesu spółki".

Akerson powiedział, że współpraca z UAW jest kluczowa dla sukcesu GM.

?Nikt nie produkuje ich lepiej niż wy? powiedział, Akerson do pracowników w Toledo, gdzie spółka GM jest obecna od 1916 roku. ?Potrzebujemy was i naszych pozostałych zespołów we wszystkich zakładach, abyśmy mogli nadal ciężko pracować i pozostać najlepsi?.


Źródło: Chevrolet

skomentuj wydarzenie

Komentarze
Ten wątek nie był jeszcze komentowany - skomentuj wydarzenie
Reklama
Najpopularniejsze filmy
© 2011 Moto-portal.pl | Informacja o cookies
no