moto-portal.mobi
Ceny paliw

5.69zł

5.44zł

5.37zł

2.28zł
Promocja
Alkomat Alcoscan

126.03zł
Aktualności

» Bezpieczeństwo

2011-04-29 10:15

  • Alfa Romeo przedłuża umowę z Międzynarodowym Centrum Bezpiecznej Jazdy Andrea de Adamich

Alfa Romeo zwraca szczególną uwagę na wyczulenie opinii publicznej - a zwłaszcza osób najmłodszych - jak strategiczne znaczenie ma kwestia bezpieczeństwa, zapobiegania wypadkom i edukacji drogowej. Z tego powodu Marka jest stale w czołówce inicjatyw, które stawiają sobie ten ambitny cel społeczny. W tym kontekście mieści się odnowienie trwajacego od 1991 roku partnerstwa między Alfa Romeo i Międzynarodowym Centrum Bezpiecznej Jazdy Andrea de Adamich.

czytaj więcej


2011-04-27 10:44

  • Chevrolet Volt otrzymał tytuł Top Safety Pick

Chevrolet Volt rok modelowy 2011, elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu, wyposażony w system elektronicznej kontroli stabilizacji toru jazdy, został wyróżniony tytułem Top Safety Pick przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS), uzyskując ?dobre? oceny w czterech testach zderzeniowych.

czytaj więcej


2011-02-10 00:00

  • Na co zwracamy uwagę przy doborze opon

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależny instytut badawczy TNS Automotive najważniejszymi cechami opony są dla kierowców: bezpieczeństwo, trwałość i oszczędność. Jak się okazuje, kierowcy oczekują od producentów, że skupią się na wszystkich trzech cechach, nie pomijając żadnej z nich. Dla 49 proc. badanych ważna jest bowiem równowaga osiągów opony. Trzy największe europejskie centra badawcze ADAC, DEKRA i TÜV postanowiły wspólnie poddać testom opony najbardziej renomowanych producentów i zbadać pod względem równowagi osiągów.

czytaj więcej


2011-02-01 00:00

  • Euro NCAP wyróżnił pięć najbezpieczniejszych samochodów 2010 roku - Alfa Romeo zapewnia najlepszą ochronę dorosłych pasażerów.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) - niezależna niedochodowa organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów, wyróżniła pięć samochodów, które osiągnęły najlepsze wyniki w testach zderzeniowych w 2010 roku. Alfa Romeo Giulietta okazała się nie tylko najbezpieczniejszym autem kompaktowym, ale także samochodem, który oferuje najlepsza ochronę dorosłych pasażerów ze wszystkich 29 przetestowanych w minionym roku pojazdów.

czytaj więcej


2010-12-29 00:00

  • Top Safety Pick 2011 dla Golfa, Jetty, Tiguana i Touarega

Volkswagen produkuje jedne z najbezpieczniejszych samochodów na świecie, potwierdzają to badania niezależnych organizacji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Aż sześć modeli Volkswagena wyróżnionych zostało w tym roku przez Amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) tytułem ?TOP SAFETY PICK 2011?. Żaden inny producent samochodów nie otrzymał większej liczby wyróżnień.

czytaj więcej


2010-12-08 00:00

  • Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Passata i Sharana

Nowy Volkswagen Passat oraz Sharan otrzymały w najnowszych testach zderzeniowych EuroNCAP najlepsze noty. Samochody oceniane według bardziej zaostrzonych kryteriów otrzymały pięć gwiazdek za ochronę pasażerów i pieszych, ochronę dzieci oraz systemy bezpieczeństwa.

czytaj więcej


Do góry


Najpopularniejsze filmy
© 2011 Moto-portal.pl | Informacja o cookies
no